Altcoin-Alırken-Dikkat-Edilmesi-Gerekenler

Altcoin-Alırken-Dikkat-Edilmesi-Gerekenler
0

Merhabalar Altcoin-Alırken-Dikkat-Edilmesi-Gerekenler Hep altcoin incelemesi yapıyoruz, proje incelemesi yapıyoruz, ekip araştırıyoruz ama biraz da balık tutmayı öğretip altcoin alırken dikkat edilmesi gerekenler konusunda konuşmak istedim.

Öncelikle ilk kural asla ve asla birisi dedi diye altcoin almıyoruz. Bu başımızın tacı kural:)

Genelde bu sektöre ilk girenler, en çok yükselene veya birim fiyat olarak en ucuz altcoini tercih ederler. En ucuz altcoini aldıklarında daha içleri rahat eder çünkü psikolojik olarak daha altı olmaz diye düşünürler ama kripto dünyasında sıfır ve virgül fazla var, bunu unutmayın, dibin dibi de vardır aman dikkat. Burada önemli olan birim fiyat değildir, temel değerlere göre karşılaştırma yapmak gerekir. Yoksa fiyatı yüksek olduğu için Etherium çok mantıksız ve pahalı gibi gelir, ama sizce öyle mi ?

Altcoin-Alırken-Dikkat-Edilmesi-Gerekenler

Temel değerlere bakmak ile devam edelim. Bir altcoin denk geldi ve araştırma yapmak istediniz, ilk bakacağınız yer arz miktarı, dolaşımda olan miktar ve maksimum arz miktarıdır. Burada dolaşımda olan miktarı,maksimum arzın en az %70 tamamlanmış coinleri seçmek daha mantıklı olacaktır. Çünkü kilitli olan coinler arz edildikçe , çok olan şey kıymetsizleşeceği için fiyat açağıya dönebilir. Sınırsız arz olan coinler bambaşka bir dünya ve ilk etaplarda böyle coinlere LÜTFEN bulaşmayın.

Arz miktarı içimize sindi ise sıra projenin ne olduğu ve uzun vadede ne işler yapabileceğine bakmak gerekir. Örneğin reklamcılık sektöründe bir coin alacaksanız, öncelikle hiç çalıştığı partner var mı veya yürütülen kampanya var mı ona bakmanız gerekir. Yani piyasada kabul görüp kullanılıyor mu ? Bu haberler için altcoin proje resmi sayfasını takip etmek gerekir. Hatta sosyal medya hesapları daha mantıklı takip anlamında.

Altcoin-Alırken-Dikkat-Edilmesi-Gerekenler Proje içinize sindi ve geleceğe hitap ettiğine inandınız, arzı gayet mantıklı değerlerde ve piyasada kullanılan örnekler var. O zaman projenin whitepaper dediğimiz hedef ve misyon değerlerini okumaya ve projenin roadmap dediğimiz yol haritasını incelemeye geçebiliriz.

Whitepaper şirketin künyesi ve proje detaylarının bulunduğu belge demektir. Arz ve kilitli coin miktarlarından, proje hissedarları, token kullanım ve kazanım oranlarından , yol haritalarına kadar her şey. En son olarak Roadmap dediğimiz yol haritası incelenmeli ve ekip ne kadar yol haritasına uymuş karşılaştırma yapılmalıdır.

Tüm bu aşamalardan sonra her şey kriterlere uyuyorsa, son aşamada teknik analiz kısmına geçebilirsiniz.

Teknik analiz çok detaylı bir dünya ve aşırı hassas bir konu. Ben basit olarak şu tekniği tavsiye ediyorum.

  • Altcoin en yüksek nereye gitmiş ve dibi neresi, eğer fiyatı bu iki aralık arasında ise ilk aşamaya ok diyoruz ve ikinci aşamaya geçiyoruz.
  • Bu altcoin yakın zamanda bir pump yani ani yükseliş yapmış mı ve geri yerine dönmüş mü ? Eğer bu yakın zamanda olan bir olaysa ben olsam o coinden soğurdum çünkü yakın zamanda birilerine mal itelenmiş:)
  • Yakın zamanda bir pump yoksa,önce aylık grafikte dibini bulun ve not edin, sonra haftalık grafikte dibi bulun. Eğer fiyat buralara yakınsa alım yapabilirsiniz. Yakın değilse üst sınırların neresinde,onu bulmaya çalışın. Eğer fibonacci değerlerini bulabilirseniz ki bunu yapan siteler var, ona göre alım-satım yapabilirsiniz.

Altcoin-Alırken-Dikkat-Edilmesi-Gerekenler Kısaca altcoin alırken dikkat edilmesi gerekenler konusunda bir kaç şey yapmaya çalıştım. Daha çok fazla detay var ama ilk etapta bunları sisteme oturtup,disiplin haline getirirseniz emin olun kazanan siz olacaksınız.

Son söz;

Şimdi bunları tek tek inceledikten sonra fenomenleri de test etmiş olursunuz, kim mantıklı tavsiyeler yapıyor, kim pump gruplarında sizi meze yapıyor anlarsınız.

Haydi rastgele, bol kazançlar vesselam

Altcoin hakkında diğer içeriklerimize buradan ulaşabilirsiniz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir