Cos Coin nedir

Cos Coin nedir
Cos Coin nedir
0

Cos Coin nedir

Cos Coin nedir Merhabalar, bugün ki konuğum Cos Coin. Contentos olarak da bilinen proje şu anda Binance’de listelenmiş durumda. Temel olarak dijital içerik oluşturma üzerine çalışmaları olan, merkeziyetsiz dijital içerik dünyası diyebilirim. Şimdi detaylara geçelim fakat hatırlatmamı yine yapayım. Üst menüden kategorilere tıklayarak, istediğiniz kategoride yaptığım incelemeleri okuyabilirsiniz. Veya buradan doğrudan kategorilere ulaşabilirsiniz. Şimdi başlayabiliriz.

Whitepaper ile işe başlayayım dedim, isteyen buradan detaylı inceleyebilir. Projede ilk yapılan vurgu, video içerik dünyasının çok büyüdüğü ve bunun adaletsiz bir sistem ile çalıştığı olmuş. Bende bu fikirlere katılıyorum. YouTube başta olmak üzere dijital platformların kesintileri çok yüksek ve reklam gelirinin az bir kısmı içerik üreticilere kalıyor. Telif hakkı konusunda tek ağdan bir yönetim olmadığı için takip zorlaşıyor. Akışı video platformları belirliyor ve siz özgür olamıyorsunuz. Yapay takipçi veya izlenme sayıları ile bir videoyu speküle etmek son derece kolay. Bunlar sektörün kısaca sıkıntıları.

Cos Coin Nedir ? Ne İş Yapar ?

Blokzincir teknolojisi ile video içerik üreticilerini buluşturan bir platformdur. Kullanıcılar bu ağa bağlanarak, video izleyip para kazanabilirler. Böylece içerik üreticinin reklamını, onu seven insanlar gerçek olarak yapar. Bu da bana göre son derece sağlıklı bir reklam türüdür. Video sahibi emeğinin karşığını fazlası ile alır. Kullanıcı da rahatça video izler veya paylaşır. Hatta proje ekibinin bir beyanatında, video içerik konusunda Etheryum gibi olmak istiyoruz demişler. Yani Etheryum coin üretim işletim sistemi dersek, video konusunda da Contentos ekibi oldukça iddaalı.

Neden Cos Coin ?

 • Contentos ekosisteminde aracı bir firma vs olmadığı için içerik oluşturucular hakkını fazlası ile alırlar.
 • İzleyiciler ise kampanya türüne göre beğeni veya paylaşım yaparsa ödül token alırlar. (Bunu sevdim, izlerken kazanmak bu olsa gerek)
 • Blokzincir yapısı itibariyle takip edilebildiği için telif hakları son derece korunur.
 • Sistem kafasına göre kazanç oranı belirlemez veya kazanılan paralara el koymaz.
 • Hayal değil icraat satıyorlar çünkü hali hazırda kullanıcıları ve TV leri var.
 • Bazı videolara belirli kritere sahip kullanıcıların ulaşması için arayüzleri var. Yani online eğitim veya Udemy tarzı bir oluşuma gidebilirler.
 • COS Wallet var. Tüm cihazlarınızda ve bulutta entegre çalışacak.

Temel Değerlerine Bakalım

Cos Coin nedir Toplamda 13.5 milyar token olması hedefleniyor ve şu anda 10 milyar arz olan miktar var. Bunun 3,6 milyarlık kısmı dolaşımda ve zaman çizelgesine göre bu dolaşım miktarı artıyor. Arzı da şöyle olmuş:

 • %30 Özel satış
 • %10 Sistem varlıkları
 • Yüzde 15 takıma
 • %40 platforma fakat madencilik yoluyla ve 12 yılda arz edilecek kısım
 • %5 topluluk ve teşvik için ayrılmış durumda.

Son Söz

Cos Coin nedir grafiklerine baktığımda yaklaşım 2 yıldır aramızda olan bir coin. Fiyat olarak 0,01-0,03$ arasında gezmiş. Bir kaç yukarı denemesi var sadece. Neredeyse hiç ralli yapmamış. Bunun böyle olmasının ilk sebebi benim fikrim çok yavaş geliştirme yapmaları. 2 senede mainnet hala tam olarak açılmadı. Yol haritalarına baktığımda 2021 son çeyrekte hala test yaptıklarını gördüm. Bu piyasada olumsuz algınıyor diye düşünüyorum. Gördüğüm bir diğer olumsuzluk ise token ekonomisi hakkında. Dolaşımda olan miktarın büyük kısmı özel satış ile verilmiş ve bu da satış baskısı oluşturuyor. Ne zaman yükselmek istese bedavaya yakın alanlar satış yazıyor. Bu döngüyü kırmak için yeni ortaklık haberleri veya veritabanı firma haberleri duymak iyi gelebilir. Veya ünlü anlaşmaları veya emekleme aşamasında olan NFT Video bölümlerinin reklamı iyi yapılabilir.

Proje fikir ve çıkış noktası olarak son derece iyi gibi geldi bana. Partner ve yatırımcı listeleri oldukça kabarık. Proje ekibi biraz daha çalışmalı ve piyasada güven algısı yaratmalı. Ünlüler ile anlaşmalar yapmalı veya müzik şirketleri ile. Bu sebeplerden dolayı geleceği olan coin kategorisine almıyorum. 213 milyon $ olan piyasa değeri çok aşırı ucuz değil. Fiyatı ucuz gibi görünse de. Muhtemel haber trafiğindeki prim ihtimali için orta vadeli azıcık al ve izle modunda olacağım. Cos Coin 1 dolar olur mu derseniz sadece gülerim çünkü şu anda mevcut ağı son derece kullanılan MATIC’in piyasa değeri ile eşitlenmiş olur. Karar sizin.

kriptopara hakkında diğer içeriklerimize buradan ulaşabilirsiniz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir